Jdi na obsah Jdi na menu
 


Seriály z Prima COOL

Futurama

 

nadpis-1.jpg

Co se stane, když se do budoucnosti dostane člověk, jehož první, druhé a třetí jméno je Zkrachovalec, Nicka a Smolař? Na to vám odpoví seriál Futurama o jednom takovém týpkovi Philipu J. Fryovi, který se omylem nechá zmrazit na tisíc let a po probuzení začne pracovat pro svého vynalézavého potomka v transportní společnosti s tlupou prapodivných existencí jako posádkou dopravní lodi.

 

 Hlavní postavy

fry.png
Filip J. Fry se narodil v New Yorku v 20. století. Jeho rodiče  ho neposlali do školy, protože si mysleli, že by bylo plýtvání penězi daňových poplatníků. Dostal práci jako doručovatel pizzy a měl holku, Michelle, která ho podvedla. Na Silvestr 1999, Fry měl doručit  pizzu do  kryogenní výzkumné laboratoře a spadl do komory a zmrazil se na  tisíc let. V roce 3000 zjistil, že má vzdáleného příbuzného, profesora Fahrnswortha.Pak nastoupil do  Planet Express a stal se zase poslíčkem. Jeho nejlepším přítelem je robot Bender a má velkou slabost pro Leelu, což je Kapitánka lodi Planet Express.

 

leela.png
Turanga Leela se narodila ve stokách New New Yorku, jako mutant. Její jedinou mutantskou vlastností je její jedno obří oko, byla prohlášena jako nejméně zmutovaný mutant a tak ji rodiče nechali před sirotčincem. Touha, aby ji nechali žít normální život, jí rodiče opustili. Byla šikanována za to, že je  Kyklop, dokonce i slepé dítě se jí smálo. Podařilo se jí  získat práci jako kryogenní radní. Když Fry přišel do budoucnosti, vzdala se  svého zaměstnání, a je teď kapitánkou Planet Express.

 

bender.png
Bender Rodrigez byl vyroben v Mexiku (jako vadný kus, to se dozvíte v 6. sérii v jednom z epizod). Byl vyroben firmou Mámin hodný robot a je jejím  synem # 1729. Šel na univerzitu v ohýbání, kde působil majored v ohybu a minored v Robo-amerických studií. Pokouší se stále zabít v sebevražedné budce. Aby zůstal střízlivý a měl čistou hlavu musí stále pít alkohol, jakmile je na suchu, tak to má opačný efekt a chová se jako ožrala :D , pokud je v blízkosti magnetu začnete zpívat.

 

farnsworth.png
Profesor Hubert Farnsworth je prapraprapraprasynovec Frye :D  Vlastní zásilkovou společnost Planet Express a ze zisků firmy většinou financuje své bláznivé vynálezy. Dříve pracoval pro firmu mom co. Kde pro Mámu vymýšlel různé věci a jednou z nich jsou roboti. Také je to profesor na Mars University, kde má na starosti jeden nesmyslný a dlouhý předmět do kterého se zapsal pouze Fry.
 
amy.png
Amy Wong je dcera bohaté rodiny, která vlastní obrovskou farmu bugolů na Marsu. Je to dlouhodobá praktikantka profesora Farnswortha. Profesor ji zaměstnal pouze s jedním úmyslem a tím, že má stejnou krevní skupinu. Amy měla velmi mnoho vztahů a mezi těmi všemi nechyběl ani Fry a Bender. Dlouhodobý vztah má zatím s Kifem.

 

zoidberg.png
Dr. Zoidberg je jeden z nejméně oblíbených lidí ve společnosti Planet Express, kde je na pozici závodního doktora. Zoidberg je vždy hladový a skoro v každém díle ho můžeme vidět blízko popelnic anebo jak někomu ujídá svačinu. Jeho charakteristickým pohybem je útěk :D kdy lítá ze strany na strnu, huláká a vypouští inkoust.

hermes.png
Hermes Conrad je rozený Jamajčan a přeborník v podlézané. Je to nejspolehlivější člen z firmy Planet Express, kde je zaměstnán jako byrokrat a má na starosti všechny administrativní práce. Jako jediný z firmy má normální rodinu, za manželku má Jamajčanka Labarbaru a syna Dwighta.

 


 

 

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář